Zabiegi Environ

WRÓC DO LISTY <-
environ metoda

 

Ionzyme® DF II
Jest opatentowanym urządzeniem fi rmy Environ® wykorzystującym fale ultradźwiękowe i prąd galwaniczny w procesie głębokiej rege-neracji skóry. Prace badawcze wykazały, iż transmisja fali dźwiękowej kreuje
w naskórku mikrokanaliki, które umożliwiają głębokie wnikanie aktywnych składników Environ® w partie rozrodcze naskórka, a prąd galwaniczny wtłacza je bezpośrednio do wnętrza komórek rozrodczych naskórka.
Za pomocą aparatury Ionzyme® DF II jest możliwość przeprowadzenia bezpiecznych i niezwykle skutecznych zabiegów:
1. Jonoforeza o przerywanym lub ciągłym przepływie prądu, zwiększa penetrację witamin do wnętrza komórek żywej części naskórka, aż o 400% (4-krotnie).
2. Sonoforeza ultradźwiękami niskiej częstotliwości (22 kHz), generuje fale dźwiękowe, które transportują skoncentrowane witaminy w skórę.
3. Połączenie zabiegów Jonoforezy i Sonoforezy jednocześnie, zwiększa penetrację witamin aż o 4000% (40-krotnie).
W związku z tym, że fale dźwiękowe o odpowiednio wybranej, niskiej częstotliwości, operują tylko na granicy skóry, z pominięciem tkanek chrzęstnych i kostnych, zabiegi mogą być wykonywane na wszystkich partiach skóry np. wzdłuż małżowin usznych czy na skrzydełkach nosa (w odróżnieniu od tradycyjnej aparatury). Na szczególną uwagę zasługują zabiegi powiek górnych i dolnych, które redukują zmarszczki, zaciemnienia oraz napinają opadnięte powieki. Po zakończonej kuracji Pacjent uzyskuje zadowalające i długotrwałe efekty odnowy komórkowej i strukturalnej skóry.

 

LECZENIE PIGMENTACJI
Zabiegi polegające na stopniowym rozjaśnianiu przebarwień, przez zastosowanie jonoforezy i sonoforezy na bazie wysokich stężeń witamin A i C wykonywanych naprzemiennie z jonopeelingami z użyciem kwasu mlekowego. W celu podtrzymywania maksymalnych efektów kuracji należy włączyć zabiegi IPL Pulsar. W pielęgnacji domowej należy stosować kosmeceutyki Environ wspomagające redukcję nadmiernej pigmentacji, wybranę przez kosmetologa.
Efekt korygujący przebarwienia uzależniony jest od indywidualnych czynników wewnętrznych organizmu, do których głównie należą kuracje hormonalne, ciąża, zaburzenia funkcjonowania wątroby oraz przyjmowanie leków światłouczulających. Podczas kuracji należy bezwzględnie unikać słońca i solarium.

 

LECZENIE NERWICY NACZYNIOWEJ, STANÓW ATOPOWYCH SKÓRY
Celem kuracji jest uspokojenie i wyciszenie skóry, wzmocnienie osłabionych naczyń włosowatych oraz pogrubienie naskórka, co powoduje, że zmiany stają się mniej widoczne. Zmniejsza się zaczerwienienie, podrażnienie i szorstkość skóry. Zaleca się wykonywanie serii zabiegów jono- i sonoforezy przy jednoczesnym stosowaniu w domu kosmeceutyków Environ oraz zabiegi IPL Pulsar.

 

LECZENIE TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO
Zaburzenia dotyczą objawów naczyniowo ruchowych i związane są z układem nerwowym, wegetatywnym oraz przewodem pokarmowym, gdzie występuje niedokwaśność soku żołądkowego i zaburzenia wewnątrzwydzielnicze. Kondycja skóry przechodzi przez kilka etapów: okres rumieniowy i grudkowo-krostkowy z chronicznym zapaleniem, którego przyczyną jest nadmierne rogowacenie skóry. Zabiegi profesjonalne redukują stany zapalne i szorstkość skóry stosując jonoforezy witaminowe oraz jonopeelingi LacPamgel oraz zabiegi IPL Pulsar. Dzięki temu następuje obkurczenie i wzmocnienie ścian naczyń włosowatych, przez co zmniejszony zostaje obrzęk i skutki podrażnień skóry. W celu wzmocnienia efektów zabiegów bardzo ważna jest kuracja domowa, kosmeceutykami Environ.

KOREKTA BLIZN
Na świeże blizny zalecamy kurację domową z wykorzystaniem kosmeceutyków Environ zawierających lecznicze dawki witaminy A i C oraz specjalistycznego żelu na blizny Scar Scence. Dzięki aktywnym formom witamin ubytki w skórne ulegają wypełnieniu, koloidy stają się mniej widoczne. W późniejszym etapie należy stosować wyższe stężenia witamin w kosmeceutykach Environ. W przypadku wieloletniej blizny wskazany jest Retinol 3.

W celu przyspieszenia efektów lub w przypadku opornych blizn zalecamy serie sonoforez z witaminami. Bardzo efektywnymi metodami redukcji blizn są również Roll-Cit kosmetyczny, medyczny i chirurgiczny. Zabiegi te stymulują do wzmożonej produkcji własnego kolagenu wypełniającego ubytki w skórze.

 

ZABIEGI
  • Zabieg witaminowy – ma na celu uzupełnienie niedoboru witamin w skórze. Poprzez regulane wykonywanie zabiegów, w zależności od stosowanych ampułek witaminowych Environ, jesteśmy w stanie przyspieszyć leczenie między innymi alergii, egzem, a także łojotoku i trądzików ( pospolitych, różowatych ). W zależności od zastosowanych preparatów, zabiegi umożliwiają redukcję zmarszczek, przebarwień, zniszczeń posłonecznych, jak również wspomagają uszczelnianie ścian naczyń krwionośnych.
  • Zabieg regenerujący – ma na celu intensywną pielęgnację skóry. Environ jako nieliczna z firm oferuje niezwykle bezpieczny, jonizujący i możliwy do wprowadzania w głąb skóry za pomocą sonoforezy, peeling. Następnie następuje dostarczenie skórze witamin umożliwiających prawidłową i szybką regenerację.
  • Zabieg napinająco-rozjaśniający, wykorzystujący 20% kwas askorbinowy. Zabieg ma na celu rozjaśnić i odświeżyć koloryt skóry, zwiększyć jej napięcie oraz zmiękczyć powierzchnię naskórka. Zewnętrzny zastosowany kwas askorbinowy wykazuje działanie: rozjaśniające, napinające, zmiękczające, stymulujące syntezę kolagenu. Przeznaczony jest dla skór naczyniowych, zniszczonych słońcem, wiotkich, nierównomiernie zabarwionych, a także wszystkich skór dojrzałych.
  • Peeling jonizujący z kwasami owocowymi – przeznaczony jest dla każdego typu skóry wymagającej odświeżenia kolorytu, zmiękczenia naskórka, działania przeciwzmarszczkowego bądź rozjaśniającego.