Dermotrychologia

WRÓC DO LISTY <-
kapyderm kolaz 3

Zabiegi trychologiczne oferowane w Gabinecie Rytuały & Day Spa zostały opracowane przez specjalistów z firmy Kapyderm, którzy posiadają ponad 20 letnie doświadczenie w dziedzinie Dermotrychologii. Produkty stosowane przez nas są wyłącznie naturalne, zostały przetestowane dermatologicznie, nie wywołują alergii ani żadnych skutków ubocznych. Stosowane w odpowiedni sposób, zależnie od dolegliwości przynoszą wspaniałe efekty, likwidując schorzenia skóry głowy takie jak:

  • łojotokowe zapalenie skóry głowy
  • łojotok
  • łupież
  • łuszczyca
  • łysienie
  • swędząca skóra głowy
  • włosy suche i zniszczone

Wizytę rozpoczynamy od badania skóry głowy i włosów pod mikrokamerą oraz dokładnego wywiadu z pacjentem. Mikrokamera umożliwia powiększenie badanego obrazu 200 krotnie. Podczas badania oceniamy kondycję włosa, mieszków włosowych oraz stan skóry głowy. Dokładne badanie mikrokamerą daje najlepszy fundament dla osobistej diagnozy i odpowiednich zabiegów. W momencie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych, Trychologia umożliwia nam dostarczenie białka i minerałów w celu pobudzenia uśpionych mieszków włosowych i przyśpieszeniu odrostu włosa.

 

Zabiegi przeprowadzane są z użyciem sauny, która jest niczym SPA dla naszych włosów. Dzięki dobrze wnikającym składnikom odżywczym, włosy stają się lśniące, sprężyste, łatwiejsze w czesaniu i układaniu.

Sauna przyspiesza i wspomaga działanie preparatów trychologicznych oraz pielęgnacyjnych. Skraca czas wykonywania zabiegów trychologicznych.

Mgiełka nawilżająca ma korzystny wpływ na pielęgnację skóry głowy oraz włosów. Dzięki drobnej mgiełce można uzyskiwać głębsze nawilżenie i dotlenienie włosów oraz skóry głowy. Klient bezpośrednio po zabiegu odczuwa komfort skóry głowy, skóra jest nawilżona, nie łuszczy się a włosy stają się miękkie i bardzo mocno nawilżone. Włosom farbowanym nadaje bardziej intensywny połysk. Zapobiega puszeniu się włosów. Regeneruje włosy zniszczone działaniem promieni słonecznych, wiatru i słonej wody. Systematyczne używanie sauny zapobiega też nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i skóry głowy.

Sauna ozonowa wykorzystuje ciepło, pod wpływem którego rozchylają się łuski włosa. Dzięki temu ozon oraz substancje odżywcze, łatwo wnikają w nawet najgłębsze warstwy włosa regenerując go.

Sam zabieg jednorazowo powinien trwa około 20 minut. Klientka poddaje się mu po uprzednim oczyszczeniu skóry głowy odpowiednimi preparatami trychologicznymi. Ich wybór uzależniony jest od stanu skóry głowy i włosów indywidualnego klienta.

Tlen oczyszcza włosy i skórę głowy oraz poprawia ukrwienie skóry. Tlen ma właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. Stosując zabiegi z ozonem, działamy także przeciwłupieżowo. Zmniejszamy środowisko grzybów na skórze głowy.

Efekty zabiegu w postaci lśniących i gładkich włosów utrzymują się przez kilka tygodni. Jednorazowy zabieg jest dobry dla włosów, które nie potrzebują bardzo głębokiej regeneracji. W innym przypadku ozonoterapię warto powtarzać. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, zabieg powinno się wykonać nawet 4-5 razy w miesiącu.

Ze względu na działanie bakteriobójcze oraz natleniające i rewitalizujące ozonoterapia z powodzeniem stosowana jest w dermotrychologii.

Zastosowanie ozonu w kosmetologii, dermatologii i medycynie jest możliwe dzięki jego silnym właściwościom utleniającym. Ponadto nie odnotowano odporności drobnoustrojów na oddziaływanie ozonu, co dodatkowo kwalifikuje terapię do aplikacji medycznych, kosmetycznych i dermotrychologicznych.

Ozon jako silny utleniacz łączy się z biomolekułami zawierającymi cysterynę, cysteinę, metioninę i histydynę, które tworzą między innymi błony komórek bakteryjnych. Badania wykazały, że już kilkusekundowe działanie ozonu prowadzi do zniszczenia funkcji życiowych bakterii. Na ozon reagują również bakterie beztlenowe. Ozon łatwo oddziałuje na znajdujące się w otoczkach wirusów wielonienasycone kwasy tłuszczowe, dezaktywując wirusy.

KONKLUZJA – Ozonoterapia normalizuje naturalne funkcje skóry i stymuluje ją do odbudowy i prawidłowego funkcjonowania. Jest niezbędna do leczenia dermotrychologicznego.

kapy